Neohodnoceno

Reflexologie Tajemná řeč lidského těla

Reflexní masáž nelze provádět na poraněných nohou a na nohou s infekčními chorobami. Provedení není možné ani na výrazně zrohovatělé kůži, proto se před touto masáží doporučuje návštěva pedikérky.

od 350 Kč
Kategorie: Masáže
ploska nohyjpg
Novinka Tip
muži
400 Kč
ženy
350 Kč

Reflexologie a reflexní body

Reflexní body se nacházejí na chodidlech, na rukou, uších, očích, klíčních kostech, předloktí aj. Na chodidlech jsou však body nejcitlivější a mají tedy největší účinek. Chodidla mají také napříč časem a kulturami i symbolický význam ve spojitosti s Matkou Zemí, po které chodíme a čerpáme stabilizující a životodárnou energii. Chodidla jsou zde vnímána jako jistá spojnice mezi naším bytím a zemí a díky tomuto nás může elektromagnetická energie Země ovlivňovat. Pravděpodobně je to kvůli tomu, že chodidla reprezentují opačnou polaritu k hlavě a tímto vztahem polarit dochází k toku dvou opačných energetických proudů – pozitivní a negativní. V hinduismu, judaismu i buddhismu mají chodidla specifický význam, a proto když člověk vstupuje na svatou půdu, vstupuje na ní bosý.

Reflexní masáže a jejich účinky

Reflexní masáž plosek nohou je velice příjemná a uvolňující. Je to účinná a jemná technika, kterou můžeme aktivovat mnoho pozitivních procesů v našem těle. Uvolnění pozitivní energie, odstranění tenze a povzbuzení samoléčebných procesů v těle. Aplikováním reflexologie se vytvářejí předpoklady pro léčení a prevenci velké škály onemocnění.

Chodidla jsou v reflexologii tzv. mikromapa našeho těla. Každý bod na plosce nohou je, zjednodušeně řečeno, spojen s některým orgánem, či životní funkcí.

Pokud dáte chodidla k sobě vnitřními hranami, co vznikne, je unikátní obrys postavy, charakteristický pro každého člověka. Podle této mapy se dají lokalizovat jednotlivé tělesné systémy, orgány, kosti a svaly. Pomocí reflexní masáže, tedy stlačování jednotlivých bodů na chodidlech, dochází k uvolnění od bolesti, rozproudění toku energie v těle, a celkově k navození pocitu pohody a harmonie.

Pomocí této techniky se odhalit příčina řady problémů, protože při poruše funkčnosti orgánů dochází ke změně citlivosti až k bolesti v referenční oblasti na plosce chodidla. Následnou masáží a jemným tlakem na bolestivá místa lze dané problémy zmírnit nebo postupem času úplně omezit.