Neohodnoceno

Reflexologie Tajemná řeč lidského těla

Reflexní masáž nelze provádět na poraněných nohou a na nohou s infekčními chorobami. Provedení není možné ani na výrazně zrohovatělé kůži, proto se před touto masáží doporučuje návštěva pedikérky.

od 350 Kč
ploska nohyjpg
Novinka Tip
muži
400 Kč
ženy
350 Kč

Reflexologie a reflexní body

Reflexní body se nacházejí na chodidlech, na rukou, uších, očích, klíčních kostech, předloktí aj. Na chodidlech jsou však body nejcitlivější a mají tedy největší účinek. Chodidla mají také napříč časem a kulturami i symbolický význam ve spojitosti s Matkou Zemí, po které chodíme a čerpáme stabilizující a životodárnou energii. Chodidla jsou zde vnímána jako jistá spojnice mezi naším bytím a zemí a díky tomuto nás může elektromagnetická energie Země ovlivňovat. Pravděpodobně je to kvůli tomu, že chodidla reprezentují opačnou polaritu k hlavě a tímto vztahem polarit dochází k toku dvou opačných energetických proudů – pozitivní a negativní. V hinduismu, judaismu i buddhismu mají chodidla specifický význam, a proto když člověk vstupuje na svatou půdu, vstupuje na ní bosý.

Reflexní masáže a jejich účinky

Reflexní masáž plosek nohou je velice příjemná a uvolňující. Je to účinná a jemná technika, kterou můžeme aktivovat mnoho pozitivních procesů v našem těle. Uvolnění pozitivní energie, odstranění tenze a povzbuzení samoléčebných procesů v těle. Aplikováním reflexologie se vytvářejí předpoklady pro léčení a prevenci velké škály onemocnění.

Chodidla jsou v reflexologii tzv. mikromapa našeho těla. Každý bod na plosce nohou je, zjednodušeně řečeno, spojen s některým orgánem, či životní funkcí.

Pokud dáte chodidla k sobě vnitřními hranami, co vznikne, je unikátní obrys postavy, charakteristický pro každého člověka. Podle této mapy se dají lokalizovat jednotlivé tělesné systémy, orgány, kosti a svaly. Pomocí reflexní masáže, tedy stlačování jednotlivých bodů na chodidlech, dochází k uvolnění od bolesti, rozproudění toku energie v těle, a celkově k navození pocitu pohody a harmonie.

Pomocí této techniky se odhalit příčina řady problémů, protože při poruše funkčnosti orgánů dochází ke změně citlivosti až k bolesti v referenční oblasti na plosce chodidla. Následnou masáží a jemným tlakem na bolestivá místa lze dané problémy zmírnit nebo postupem času úplně omezit.